PÄÄSIÄISTAPAHTUMA perheen pienimmille!

Mankkaa-seura järjestää Palmusunnuntaina 29.3.2015 klo 12-15 Makasiinin mäellä os. Vanhan Mankkaan kuja 2

Jo perinteeksi muodostuneen Pääsiäistapahtuman – Etsi muna heinäsuovasta!

Tilaisuus on tarkoitettu 0-10 vuotiaille mankkaalaisille. Tarkkavainuisimmat löytävät maastoon piilotettuja suklaamunia.Kaikki palkitaan!

Etsintäpartiot lähtevät liikkeelle 15min välein seuraavasti:

0 – 3 vuotiaat klo 12:00
4 – 7 vuotiaat klo 13:00
8 – 10 vuotiaat klo 14:00

Lapset voivat tulla noidaksi pukeutuneena! Jaamme pienet ämpärit munien poimintaa varten, mukaan kannattaa ottaa pussi tms. “saaliin” kotiinviemistä varten. Suklaamunia tapahtumaan lahjoitti Mankkaan K-supermarket – kiitos!

Puffetin tapahtumassa järjestää Mankkaan koulun 8 A luokka. Mankkaan Eräsusien partiolaiset paistavat lettuja, muuten tilaisuus on maksuton.   Vanhemmat voivat kannattaa tapahtumaa ja Mankkaa-seuran toimintaa liittymällä jäseneksi.

Comments are closed.